powrót

Poradnik

Faux pas na weselu – 5 wpadek widzianych oczami gości!

07.10.2021
Wpadki zdarzają się nawet na najlepiej zaplanowanym weselu, gdyż często nie mamy na nie wpływu. Jako konsultantki ślubne z wieloletnim doświadczeniem w organizacji imprez okolicznościowych staramy się przewidzieć każdy czarny scenariusz, ale ilu gości - tyle możliwych kłopotliwych sytuacji ? Przeczytajcie o pięciu wybranych wpadkach, widzianych oczami weselników, które mogą popsuć ten jedyny dzień.

Ślubne wpadki naszych serialowych ulubieńców

30.09.2021
O tym, że ślubne wpadki zdarzają się nawet najlepszym, wiedzą chyba wszyscy, którzy w swoim życiu choć raz uczestniczyli w ceremonii ślubnej. I chociaż czasami wydają się być nawet zabawne, potrafią dostarczyć nowożeńcom wielu emocji. Doskonale wiedzą o tym filmowcy, gdyż świat filmu i seriali aż obfituje w komiczne sytuacje podczas ślubów naszych ulubionych bohaterów z ekranu. Oto najzabawniejsze serialowe wpadki ślubne, które uczą czego się wystrzegać.

Wedding planner – zawód czy powołanie?

13.09.2021
Jeszcze kilkanaście lat temu wedding planner był mało znaną specjalnością, kojarzoną głównie z amerykańskiej telewizji. Z biegiem lat i w Polsce doceniono rolę konsultanta ślubnego, dzięki czemu profesja ta stała się bardzo popularna. Tym samym na rynku pojawiło się wiele agencji oferujących swoje usługi w zakresie organizacji ślubów i wesel. Jednak zaplanowanie tego typu przedsięwzięcia to prawdziwe wyzwanie. Wymaga nie tylko dużych zdolności logistycznych, ale przede wszystkim umiejętności pracy w stresie i dużej wyobraźni. Czy wedding planner to zawód dla wszystkich? Przeczytajcie.

Ślub humanistyczny - kto go prowadzi?

09.09.2021
Ślub humanistyczny, nazywany jest także ślubem niereligijnym lub świeckim. Jest to ceremonia ślubna, która nie ma charakteru religijnego.

Co robi wedding planner w dzień ślubu?

01.09.2021
Wedding planner (organizator ślubu) odgrywa kluczową rolę nie tylko w dniu ślubu ale w całym procesie jego organizacji. Co zatem robi konsultant ślubny w dniu ślubu? Przede wszystkim dba o to, aby wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z planem.

Wpadki, gafy, wtopy – czyli najpoważniejsze weselne grzechy z perspektywy wedding plannera

31.08.2021
Wpadki na weselach – mniejsze, większe, zabawne i te, przez które Parze Młodej kompletnie nie jest do śmiechu. Niewiele jest uroczystości na których przysłowiowe ,,wtopy’’ się nie zdarzają - choć tam, gdzie pojawia się doświadczony wedding planner ich ryzyko powinno zostać ograniczone praktycznie do zera. Dlatego dzisiaj chciałybyśmy Wam przedstawić kilka najpoważniejszych wpadek, jakie z naszego punktu widzenia mogą negatywnie wpłynąć na przebieg wesela. Podpowiemy Wam też jak ich uniknąć.

Wesele z klasą - jak sprawić, by nasz ślub był niezapomniany

26.08.2021
Wyjątkowy ślub, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości – o tym marzy większość nowożeńców. Jednak organizacja ślubu i wesela to prawdziwe wyzwanie. Trzeba zaplanować każdy szczegół – od butonierki pana młodego i drużby, po bukiet panny młodej, dekorację przestrzeni, przez wybór weselnego menu, muzyki, a przede wszystkim miejsca, w którym odbędzie się uroczystość.

Kim jest konsultant ślubny? Dowiedz się więcej!

10.08.2021
Konsultant ślubny to zawód, który od wielu lat staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku, a jego usługi cieszą się niesłabnącym powodzeniem Par Młodych. Kim tak naprawdę jest konsultant ślubny i czym się zajmuje?

Niewielkie wesele? Tak czy Nie?

10.08.2021
Organizacja ślubu i wesela to nie lada wzywanie, szczególnie jeśli chodzi o duże uroczystości. W pewnym sensie jest to nasza polska tradycja, według której przyjęcia powinny liczyć 100...

Ile kosztuje konsultant ślubny w Polsce?

04.08.2021
Ile kosztuje konsultant ślubny - to pytanie nurtuje wiele Par Młodych. Koszt usług konsultanta ślubnego w Polsce może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, doświadczenie i renoma konsultanta, zakres świadczonych usług oraz indywidualne potrzeby pary młodej. Ogólnie rzecz biorąc, ceny konsultantów ślubnych w Polsce wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Organizacja ślubu – o czym trzeba pamiętać

01.08.2021
Organizacja ślubu to czas pełen emocji - w przejściu przez to całe przedsięwzięcie podpowie Wam konsultant ślubny. Z jednej strony ekscytacja na myśl o najważniejszym dniu naszego życia, z drugiej zaś obawa, czy podołamy wyzwaniu i nie umknie nam żaden szczegół. Niestety stres przed ślubem to częsty sprawca wielu niezaplanowanych zdarzeń. O czym nie można zapomnieć, planując ślub i wesele? Oto lista najważniejszych kwestii, która pomoże wam wszystkiego dopilnować i zorganizować przyjęcie krok po kroku.

Wesele w plenerze - moda czy konieczność?

18.07.2021
Jako wedding planner otrzymujemy od Was zapytania o ślub i wesele w plenerze. Jak sytuacja wygląda w czasie pandemii? Branża ślubna w ostatnich kilkunastu miesiącach bardzo ucierpiała ze względu na liczne restrykcje i ograniczenia wprowadzone przez rząd.

Kim jest konsultant ślubny?

08.07.2021
Konsultant ślubny, znany również wedding planner ślubny, to osoba specjalizująca się w organizacji i koordynacji ceremonii ślubnych oraz przyjęć weselnych. Praca konsultanta ślubnego polega na udzielaniu profesjonalnej pomocy narzeczonym w zaplanowaniu i zrealizowaniu wymarzonej uroczystości ślubnej.

Trendy w dekoracjach 2021 – hot tips!

29.06.2021
Wedding planner i dekoracje weselne? Często Pary Młode są przekonane, że konsultant ślubny zajmuje się tylko organizacją dekoracji. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Konsultant ślubny zajmuje się wieloma różnymi elementami wesela - od wyboru miejsca przyjęcia weslenego, po dekoracje i pomoc w wyborze menu, a kończąc na papeterii ślubnej. 

Wedding planner – kiedy warto skorzystać z jego usług?

08.04.2021
Wedding planner to osoba, która pomoże Wam zorganizować ślub marzeń i przejść bez stresu przez ten najpiękniejszy dzień. Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Trudno się więc dziwić, że obok uczucia radości, pojawiają się też obawy, czy uroczystość przebiegnie bez zakłóceń. Wielu przyszłych nowożeńców na myśl o przyjęciu, przeżywa ogromny stres – czy goście będą zadowoleni, czy będą się dobrze bawić, czy impreza się uda. W natłoku organizacyjnych zadań, braku czasu i nerwów, nietrudno o przeoczenie szczegółów, które mogą zaważyć na powodzeniu przedsięwzięcia. Czy możemy temu zapobiec?

Ile kosztuje wedding planner?

11.03.2021
Ile kosztuje wedding planner? To pytanie zadaje sobie wiele Par Młodych. Postaramy się przybliżyć Wam tę kwestię. Ślub to niepowtarzalny dzień w życiu każdej pary młodej. Dlatego, zamiast martwić się o każdy detal i spędzać długie godziny na żmudnym oraz bardzo czasochłonnym procesie organizacyjnym, warto postawić na swoje marzenia!

Organizacja ślubu cywilnego w plenerze

02.03.2021
Wedding planner a ślub w plenerze. Chociaż wesela w plenerze wciąż kojarzą nam się głównie z amerykańskimi filmami, coraz więcej Polaków decyduje się na zawarcie małżeństwa w otoczeniu natury. Takie rozwiązanie pozwala zaplanować oryginalne przyjęcie w plenerze, które z pewnością zachwyci wszystkich gości. Oto nietypowe miejsca, dzięki którym twój ślub na długo pozostanie w pamięci.

Ślub kościelny a ślub humanistyczny – różnice

06.01.2021
Czy wiecie czym się różni ślub humanistyczny od ślubu kościelnego? To w sumie dwa odrębne światy, które totalnie się wykluczają. Poniżej chciałabym Wam przedstawić kilka punktów, które różnią te dwie uroczystości.
20 - 38 Wszystkich elementów 38