powrót

Ile kosztuje wedding planner?

11.03.2021

Pragniesz ślubu jak z bajki? Zatrudnij wedding plannera! Ślub to niepowtarzalny dzień w życiu każdej pary młodej. Dlatego, zamiast martwić się o każdy detal i spędzać długie godziny na żmudnym oraz bardzo czasochłonnym procesie organizacyjnym, warto postawić na swoje marzenia!


Wedding planner, czyli profesjonalny konsultant ślubny to zawód stworzony z myślą o przyszłych parach młodych, które nie mają czasu lub nie chcą go tracić na wyczerpujące przygotowania do wesela. Niemniej w świadomości wielu Polaków utarło się przekonanie, że wedding planner to usługa, z której korzystają wyłącznie bardzo zamożne pary. Tymczasem koszt profesjonalnego wedding planera zależy od zakresu wykonywanej pracy. Wedding planner jest w stanie stworzyć kosztorys swoich usług zarówno dla pary, która może na wesele przeznaczyć 40 tysięcy złotych, jak i dla tych, którzy nie muszą w żaden sposób ograniczać się z budżetem. 

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela


Koszt takiego przedsięwzięcia z pewnością będzie wyższy niż częściowa pomoc w organizacji wesela. Wynika to jednak z czasu oraz zaangażowania, jakie wedding planner musi włożyć, chcąc pomóc zaplanować młodej parze najpiękniejszy dzień ich życia. Począwszy od poszukiwania zgodnej z oczekiwaniami nowożeńców, ale i pasującej stylem do motywu przewodniego imprezy sali weselnej, przez konkretnych i profesjonalnych usługodawców, jak fotograf i kamerzysta, aż po suknię ślubną i wszelkiego rodzaju dodatki. Warto dodać, że przez czas, jaki wedding planner spędza na organizacji ślubu, oprócz logistyka, staje się on też poniekąd naszym prawnikiem, doradcą, a nawet negocjatorem. To on bowiem ustala stawki z podwykonawcami i negocjuje jak najkorzystniejsze umowy. 

Koszt kompleksowych usług wedding plannera jest indywidualny i zależy od wielu czynników, niemniej najczęściej kwota ta waha się od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Częściowa organizacja ślubu i wesela


Tu przyszli nowożeńcy sami decydują, z jakich usług chcą skorzystać. Czasami jest to jednorazowa, krótka współpraca, a czasami pakiet usług indywidualnie ustalony z wedding plannerem. Kwestia ceny jest więc umowna i zależy od ilości pracy, jaką ma wykonać wedding planner

Planujesz wesele i zastanawiasz się ile kosztuje zatrudnienie profesjonalnego wedding plannera? Zadzwoń do nas! Wspólnie ustalimy zakres usług i cenę!