powrót

Faux pas na weselu – 5 wpadek widzianych oczami gości!

07.10.2021

Wedding planner radzi - czego wystrzegać się na weselu. Wpadki zdarzają się nawet na najlepiej zaplanowanym weselu, gdyż często nie mamy na nie wpływu. Jako konsultantki ślubne z wieloletnim doświadczeniem w organizacji imprez okolicznościowych staramy się przewidzieć każdy czarny scenariusz, ale ilu gości - tyle możliwych kłopotliwych sytuacji? Przeczytajcie o pięciu wybranych wpadkach, widzianych oczami weselników, które mogą popsuć ten jedyny dzień.

Pijany Pan Młody

Zaczniemy od wpadki mocnego kalibru, czyli pijanego Pana Młodego. Nie jest to wbrew pozorom rzadkość, gdyż panowie o wiele częściej pozwalają sobie na wypicie o kilka głębszych kieliszków za dużo, nie zważając na konsekwencje. To strasznie trudna i niezwykle kłopotliwa sytuacja, szczególnie, że zazwyczaj to Panna Młoda bierze na swoje barki zaopiekowanie się swoim świeżo poślubionym małżonkiem. Natomiast, kiedy konsultant ślubny jest na uroczystości, może ,,przejąć’’ takiego delikwenta, zaprowadzić w zaciszne miejsce i starać się postawić go na nogi. Metod na wytrzeźwienie jest wiele, począwszy od zimnego prysznica, mocnej kawy z cytryną, zażycia glukozy czy zjedzenia gorącej zupy. Panna Młoda w tym czasie może zająć się gośćmi i odwrócić ich uwagę od stanu męża. Chociaż czasowo ;-)

Brak zaproszeń na wesele

W dzisiejszych czasach kiedy technologia rozwija się tak szybko, zapominamy często o tradycyjnej formie zaproszenia gości na uroczystość. Nasi klienci pytają czy nie mogą zaprosić gości poprzez komunikator internetowy, mail czy sms. Jako wedding planner mamy świadomość jak ważne jest tradycyjne zaproszenie, które jest spersonalizowane i przygotowane specjalnie z myślą o danej osobie. Takie zaproszenie podnosi rangę wesela, jest ukłonem w stronę zapraszanych gości i oznaką szacunku. Przed wysłaniem zaproszenia wysyła się też „Save the date” w formie papierowej, aby Wasi goście mogli wcześniej zarezerwować wskazany termin.

Pamiętajcie, warto poświęcić trochę czasu na stworzenie listy  gości i wybranie zaproszeń. Konsultant ślubny pomoże Wam na każdym etapie, abyście byli zadowoleni, a Wasi goście zaszczyceni obecnością na Waszym ślubie i przyjęciu weselnym.

Sprawdzanie kopert przy gościach

Zdarzają się Pary Młode, które nie mogą się doczekać, aby poznać kwotę jaką udało im się uzbierać podczas wesela i zaglądają do kopert w chwili ich otrzymania. Drogie Pary Młode, nigdy tego nie róbcie w obecności swoich gości! Jest to oznaka braku szacunku i braku znajomości podstaw zasad savoir vivre. Będziecie mieć dużo czasu na przeliczenie kwoty, którą zgromadziliście po uroczystości. A tymczasem zajmijcie się gośćmi i świetnie się bawcie. W końcu tak długo czekaliście na ten wymarzony dzień!

Zespół lub fotograf pod wpływem alkoholu

Warto pamiętać o tym, aby nie zapewniać alkoholu podwykonawcom takim jak: zespół muzyczny, fotograf czy kamerzysta. Zapominając o tym i traktując te osoby jako gości, często możemy obserwować jak obsługa znajduje się w stanie nietrzeźwości i nie wykonuje należycie swoich obowiązków. Pamiętajmy, że to jest ich praca, za którą otrzymują wynagrodzenie. Nie przyszli na  wesele w celach towarzyskich, tylko zarobkowych.

Konsultant ślubny jest od tego, aby nie dopuścić do nietrzeźwości obsługi, przede wszystkim zawierając stosowne klauzule w umowach z podwykonawcami i współpracując z gronem zaufanych partnerów.

Degustacyjne porcje lub niesmaczne jedzenie

Wybierając miejsce na swoje przyjęcie weselne, warto zwrócić uwagę na oferowane menu. Jedzenie może Wam wiele powiedzieć na temat lokalu, w którym chcecie zorganizować imprezę. Konsultant ślubny umówi wcześniej degustację wybranych dań głównych, abyście mogli sprawdzić czy będą smaczne, ocenić wielkość porcji oraz estetykę dań.

Kto jak nie Wy – Para Młoda, zna najlepiej swoich gości. Jesteście w stanie ocenić czy będą zadowoleni z wybranego menu. Utarło się, że na weselach dania muszą być tłuste, a porcje duże, bo trzeba zrobić sobie dobry podkład pod wódeczkę ? Tymczasem, wybierając menu kierujcie się nie tylko swoimi preferencjami, ale miejcie też na uwadze zdanie swoich gości. Jedzenie i zespół to jedne z najważniejszych kwestii, które wpływają na zadowolenie gości. Podpytajcie też, czy któryś z gości nie jest przypadkiem wegetarianinem lub weganinem albo nie ma alergii pokarmowych. Pokażecie tym samym, że interesujecie się swoimi gośćmi i liczycie z ich zdaniem.

Przedstawiłyśmy Wam porcję kolejnych wpadek, które mogą mieć miejsce podczas Waszej uroczystości ślubnej, ale nie muszą. Jeśli nie chcecie, aby którakolwiek się wydarzyła w tym pięknym dniu, pomyślcie czy profesjonalny konsultant ślubny, nie będzie wskazany. Wedding planner zadba nie tylko o każdy szczegół uroczystości ale pomoże Wam również w nieprzewidzianych stuacjach ;-)