powrót

Kim jest konsultant ślubny? Dowiedz się więcej!

10.08.2021

Kim jest konsultant ślubny?

Konsultant ślubny to zawód, który od wielu lat staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku, a jego usługi cieszą się niesłabnącą popularnością Par Młodych. Kim tak naprawdę jest konsultant ślubny i czym się zajmuje?

Konsultant ślubny, czyli tzw. wedding planner, to osoba, która pomaga Młodej Parze w organizacji uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego oraz wspiera ją w procesie podejmowania decyzji związanych z planowaniem uroczystości. Może doradzić w wyborze sukni ślubnej lub garnituru, rozesłać zaproszenia do gości, zorganizować dekoracje w kościele czy pomóc w wyborze fotografa. Działanie wedding plannera jest tak naprawdę bardzo szerokie i zależy od oczekiwań Młodej Pary.

Tylko kompleksowa usługa? Ależ skąd!

Konsultant ślubny potrafi zorganizować wesele kompleksowo, ale może też tylko przeprowadzić koordynację tego najważniejszego dnia ślubu. Na czym polega taka usługa? Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych Par Młodych, które same chcą wybrać podwykonawców i ustalić z nimi wszelkie kwestie. Rolą wedding plannera jest wówczas dopilnowanie wszystkich firm, by wywiązały się ze swoich zadań. W tym celu konsultant ślubny  przygotowuje scenariusz wesela, a w dniu uroczystości koordynuje i kontroluje pracę wybranych przez Parę Młodą podwykonawców. To dobre rozwiązanie dla tych Par, które mają ograniczony budżet, ale w dniu ślubu chciałyby jednak mieć spokojną głowę i cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

Konsultant ślubny – czy warto skorzystać z jego usług?

Mimo, że usługi wedding plannerów cieszą się sporą popularnością, wiele Par Młodych zastanawia się jakie korzyści niesie dla nich zatrudnienie takiego doradcy. Przede wszystkim Para Młoda otrzymuje fachowe doradztwo i wiedzę. W Mucha z Welonem zdobyłyśmy je podczas wielu lat pracy w branży public relations oraz przy organizacji różnego typu imprez i uroczystości okolicznościowych.

Kolejnym głównym atutem jaki należy wziąć pod uwagę, są zaufani podwykonawcy. Wedding planner współpracuje tylko ze sprawdzonymi firmami, które polecając Młodej Parze, rekomenduje swoim nazwiskiem i reputacją. Tutaj nie ma mowy o przypadkowości, niskiej jakości pracy czy braku rzetelności. Za wszystko to odpowiada wedding planner.

Dla kogo jest konsultant ślubny?

Wedding planner to w dzisiejszych czasach pomoc dla każdej Młodej Pary. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, mamy coraz mniej czasu i często żyjemy w stresie. Samodzielna organizacja wesela nie jest prostym zadaniem. Oczywiście jeśli Młoda Para ma czas i chęci może zorganizować ten wyjątkowy dzień samodzielnie i stawić czoła wszelkim wyzwaniom jakie są z tym związane. Jednak tempo życia i codzienne obowiązki sprawiają, że coraz mniej Par decyduje się wziąć na swoje barki taką odpowiedzialność. Szczególnie tych, które chciałyby zorganizować wyjątkowe przyjęcie weselne. 

Jeśli czujesz, że organizacja Twojego przyjęcia weselnego mogłaby Cię przerosnąć lub nie masz o tym pojęcia i nie chcesz zajmować się tą kwestią – skontaktuj się z nami. Doradzimy i podpowiemy najlepsze rozwiązania.