powrót

Niewielkie wesele? Tak czy Nie?

10.08.2021

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wzywanie, szczególnie jeśli chodzi o duże uroczystości. W pewnym sensie jest to nasza polska tradycja, według której przyjęcia powinny liczyć 100 czy 200 osób. Jako konsultantki ślubne widzimy jednak, że coraz więcej Młodych Par odchodzi od takiej konwencji przyjęć weselnych. Dlatego dziś chciałybyśmy przyjrzeć się małym weselom i przedstawić Wam ich zalety.

Małe wesele – duże plusy

  • Co prawda organizacja ślubu i wesela w kameralnej formie to podobnie jak przy dużym przyjęciu szereg elementów do skoordynowania. Wybór miejsca, zaproszeń, jedzenia czy oprawy muzycznej, potrafią spędzić sen z powiek niejednej Młodej Parze. Małe wesele ma jednak główną przewagę nad dużą uroczystością. Jaką? Przede wszystkim finansową. Nie znaczy to jednak, że będzie ono w jakikolwiek sposób gorsze. Można je zorganizować w obiekcie przeznaczonym do tego typu imprez, restauracji lub co ostatnio z uwagi na pandemię jest bardzo modne – w plenerze.

 

  • Do kameralnego przyjęcia weselnego można też z powodzeniem wykorzystać swój ogród. Szczególnie jeśli liczba gości jest niewielka. Wówczas organizacja ślubu i wesela jest dużo prostsza. Przyjęcie może wtedy przybrać formę uroczystego obiadu lub kolacji.
     
  • Duże przyjęcie weselne to wielu gości, a co za tym idzie trudność w kontakcie między zaproszonymi osobami. Wiele z nich poznaje się dopiero na uroczystości, co sprawia, że często czują się one niezręcznie. Organizacja ślubu i wesela w kameralnej odsłonie sprawi, że praktycznie wszyscy będą się znali, a każdemu z gości będziecie mogli poświęcić chwilę swojego czasu. Z każdym porozmawiać i podziękować osobiście za przybycie, co zapewnia bardziej rodzinną i przyjazną atmosferę.

 

  • Jeśli Waszym marzeniem jest nieszablonowe przyjęcie weselne, zrealizujcie je! Organizacja ślubu i wesela w górach, na mazurach czy nad morzem może być fajną przygodą. Spędzicie wówczas ten czas tylko z najbliższymi – rodziną lub przyjaciółmi, co też ma swoje plusy. A jeśli finanse Wam niestraszne, zorganizujcie wypad za granicę. Poznacie nowe miejsca i kulturę, zasmakujecie nowej  kuchni i będziecie mogli cieszyć się chwilą, życiem i sobą! Co więcej, taka wyprawa daje też szansę na organizację wyjątkowej sesji ślubnej. A uroczystości zaślubin na plaży stają się coraz modniejsze.
     
  • Przyjęcie weselne, przyjęciem weselnym ale wyobrażacie sobie kameralny ślub? Możecie go zorganizować w plenerze, bądź jeśli zależy Wam na ślubie kościelnym np. w niewielkim drewnianym kościele. Prawda, że romantycznie? Jeśli macie niewielu zaproszonych gości, nie powinien to być ogromny budynek, w którym Wasi goście zwyczajnie znikną.

 

Jak wspominałyśmy na początku, Młode Pary coraz częściej decydują się na bardziej kameralne imprezy. Z pewnością wpływ miała też na to pandemia koronawirusa, która bardzo mocno ograniczyła organizację dużych przyjęć weselnych. Nieważne jednak na jaką formułę się zdecydujecie. To jest Wasz dzień i ważne, byście mogli go przeżyć tak, jak to sobie zaplanowaliście.