powrót

Wedding planner – kiedy warto skorzystać z jego usług?

08.04.2021

Wedding planner to osoba, która pomoże ci zorganizować ślub marzeń i przejść bez stresu przez ten najpiękniejszy dzień. Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Trudno się więc dziwić, że obok uczucia radości, pojawiają się też obawy, czy uroczystość przebiegnie bez zakłóceń. Wielu przyszłych nowożeńców na myśl o przyjęciu, przeżywa ogromny stres – czy goście będą zadowoleni, czy będą się dobrze bawić, czy impreza się uda. W natłoku organizacyjnych zadań, braku czasu i nerwów, nietrudno o przeoczenie szczegółów, które mogą zaważyć na powodzeniu przedsięwzięcia. Czy możemy temu zapobiec? Wedding planner to osoba, która pomoże ci zorganizować ślub marzeń i przejść bez stresu przez ten najpiękniejszy dzień. 

Mimo, że konsultant ślubny to zawód, który jest w Polsce stosunkowo nowy, szybko zyskał na popularności. Nowożeńcy docenili rolę wedding plannera za to, że nie tylko pomaga w zorganizowaniu niezbędnych dokumentów, ale i kompleksowo planuje uroczystość na każdym jej etapie, dzięki temu przyszli państwo młodzi skupiają się tylko na tym, co konieczne, oszczędzając czas i niepotrzebne nerwy. 

Wedding planner i jego rola

Wiele osób wciąż myśli, że wedding planner to osoba, która zajmuje się wyłącznie dekoracjami ślubnymi. Jednak każdy, kto tak uważa, jest w błędzie. Otóż wedding planner to ktoś, kto potrafi zorganizować ślub i wesele krok po kroku, przewidując nawet najbardziej nieoczekiwane sytuacje. To osoba, która umie pracować w dużym stresie, jest świetnym organizatorem, posiada zmysł artystyczny i kocha pracę z ludźmi, nawet wtedy, gdy przedślubna gorączka daje się we znaki.

Wedding planner musi być też przede wszystkim świetnym analitykiem, w końcu to on jest łącznikiem między podwykonawcami, a przyszłą parą młodą. Kierując się wyborem swojego konsultanta ślubnego, warto zwrócić więc uwagę na pewną cechę wedding plannera – nigdy nie powinien on narzucać wyłącznie swoich preferencji, a wsłuchać się w potrzeby i wizję nowożeńców, poszukując przy tym jak najkorzystniejszych rozwiązań. 

Wedding planner – dla kogo?

Konsultant ślubny to zawód, który powstał z myślą o osobach, które marzą o bajkowym, dopracowanym w najmniejszych detalach ślubie, a jednocześnie cenią sobie swój czas i zdrowie. Tak, zdrowie! Bowiem organizacja ślubu i wesela to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Zatrudnienie dobrego wedding plannera pozwoli ci więc nie tylko zaoszczędzić czas i nerwy, ale i niepotrzebnych rozczarowań, a także mieć kontrolę nad wydatkami.  

Jeśli więc marzycie o niezapomnianym, dopracowanym w każdym szczególe ślubie i weselu, zapraszamy do kontaktu. Chętnie podzielimy się naszą pasją i doświadczeniem!