powrót

Organizacja ślubu – o czym trzeba pamiętać

01.08.2021

Organizacja ślubu to czas pełen emocji - w przejściu przez to całe przedsięwzięcie podpowie Wam konsultant ślubny. Z jednej strony ekscytacja na myśl o najważniejszym dniu naszego życia, z drugiej zaś obawa, czy podołamy wyzwaniu i nie umknie nam żaden szczegół. Niestety stres przed ślubem to częsty sprawca wielu niezaplanowanych zdarzeń. O czym nie można zapomnieć, planując ślub i wesele? Oto lista najważniejszych kwestii, która pomoże wam wszystkiego dopilnować i zorganizować przyjęcie krok po kroku.

Krok 1 – wybór daty

Stało się! On zapytał czy zostaniesz jego żoną, a ty odpowiedziałaś: TAK!!! Przed wami wiele pięknych wspólnych chwil, ale i wyzwanie, jakim jest organizacja ślubu. Od czego zacząć? Przede wszystkim od ustalenia daty. To od niej będzie zależał dalszy plan wydarzenia oraz temat przewodni imprezy. Pora roku ma tu duże znaczenie - od dostępności sezonowych produktów, po motyw sesji plenerowej i wystrój sali weselnej. Kiedy wybierzecie już idealną dla was datę, konieczne jest ustalenie budżetu weselnego, który będzie miał wpływ na wiele innych czynników.

Krok 2 – wybór miejsca, konsulant ślubny podpowie Wam gdzie się udać

Kiedy nasz budżet weselny jest już oszacowany, możemy przystąpić do wyboru miejsca. Nie jest on jednak taki łatwy. Pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów, takich jak lokalizacja, styl pomieszczenia, ilość gości oraz kwestie techniczne i dostępność miejsca w wyznaczonym przez nas terminie.  Kiedy uda nam się znaleźć wymarzony lokal, dalsza organizacja ślubu wiązać się będzie z ustaleniem listy gości.

Krok 3 – wybór podwykonawców

Mając ustalony termin, oszacowany budżet, zarezerwowany lokal i stworzoną listę gości, pora pomyśleć o nawiązaniu współpracy z osobami, bez których nasze wesele nie mogłoby się odbyć. To czas, w którym warto rozejrzeć się za dobrą fryzjerką, makijażystką, fotografem, oprawą muzyczną, papeterią ślubną czy florystą. Przy okazji poszukiwań należałoby też przemyśleć, czego oczekujemy – czy przyjęcie ma odbyć się w stylu klasycznym, tradycyjnym, nowoczesnym, a może minimalistycznym lub rustykalnym. Tu także może pomóc konsultant ślubny, wskazując sprawdzonych usługodawców.

Krok 4 – wybór strojów weselnych

Choć to zadanie wydaje się łatwe i przyjemne, w rzeczywistości poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej czy idealnie skrojonego garnituru, wymagają od nas niezwykłej cierpliwości. Liczy się nie tylko cena i model, ale i dostępność czy możliwość dokonania poprawek. Dlatego zanim przejdziemy do poszukiwań, warto zrobić sobie listę salonów, które w swojej ofercie mają szeroki i dobrej jakości asortyment.

Krok 5 – konsultat ślubny - wybierz świadomie

Wielu przyszłych nowożeńców już na pierwszym etapie przygotowań zaczyna niepokoić się na samą myśl o tym, co ich czeka - trzeba pamiętać o każdym detalu i terminie, a do tego znaleźć wykwalifikowanych i sprawdzonych podwykonawców. Dlatego, aby zaoszczędzić sobie czasu i niepotrzebnych nerwów, warto pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnego wedding plannera, dla którego organizacja ślubu to chleb powszedni – od niezbędnych dokumentów, po zaplanowanie najdrobniejszych szczegółów uroczystości. Takie rozwiązanie pozwoli nam cieszyć się chwilą bez obaw o niespodziewane zakłócenia najpiękniejszego dnia naszego życia.

Szukasz profesjonalnego wedding plannera, który nie boi się wyzwań ani twoich szalonych pomysłów?

Skontaktuj się z nami! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!