powrót

Konsultant ślubny – jak wybrać tego najlepszego?

07.12.2021

Konsultant ślubny to zawód, który z roku na rok zyskuje coraz bardziej na popularności. To sprawia, że na rynku pojawia się wiele firm oferujących usługi z zakresu doradztwa ślubnego. Nie zawsze idzie to jednak w parze z profesjonalizmem. Co wyróżnia profesjonalnego konsultanta ślubnego? Jakie cechy powinien mieć konsultant ślubny? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Oto odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. 


Najprościej mówiąc konsultant ślubny to osoba, która zajmuję się organizacją ślubów i wesel. Pomaga przy wyborze sali weselnej, zaproszeń, dekoracji, sukni ślubnej, muzyki, fotografa, makijażystki czy fryzjera. Odpowiada za żmudne przygotowanie niezbędnej do zawarcia związku małżeńskiego dokumentacji, a także negocjuje jak najlepsze warunki umów z podwykonawcami. Od początku do końca koordynuje przedsięwzięcie, jakim jest organizacja ślubu. Jednym słowem, przyszli nowożeńcy zawierzają konsultantowi najważniejszy dzień swojego życia. Nic więc dziwnego, że wybór konsultanta ślubnego jest nie lada wyzwaniem. W końcu to od niego zależy, jak będzie wyglądała ta wyjątkowa chwila. Dlatego też, zanim podejmiemy tak ważną decyzję, warto przyjrzeć się bliżej konsultantowi, którego planujemy zatrudnić. 


Profesjonalny konsultant ślubny – co go wyróżnia?

Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi pracownikami są osoby, dla których zawód to nie praca, a powołanie. Podobnie jest z konsultantami ślubnymi. Pracę konsultanta ślubnego trzeba po prostu kochać, w przeciwnym razie nie warto podejmować jej wcale. Profesjonalny konsultant ślubny musi być nie tylko znakomitym organizatorem i logistykiem, musi być też doskonałym strategiem i negocjatorem. Co ciekawe, zawód ten wymaga łączenia wielu sprzecznych ze sobą cech. Trzeba być jednocześnie kreatywnym, ale i mocno pragmatycznym. Empatycznym, ale i jasno wyznaczającym granice. Ze względu na określony czas i goniące terminy, niezbędna jest też umiejętność pracy w dużym stresie, a także zdolność do znalezienia alternatywy w sytuacji, w której zawodzi tzw. plan A. 


Na co zwrócić uwagę przy wyborze konsultanta ślubnego?


Poszukując profesjonalnego konsultanta ślubnego, warto spotkać się z nim osobiście lub online. Takie spotkanie pozwoli nam nieco przybliżyć sylwetkę osoby, którą chcemy zatrudnić. Konsultant ślubny jest to osoba, z którą od tej pory będziemy często rozmawiać, warto by komunikacja przebiegała sprawnie i bez zarzutu. Wiele zależy tu też od prywatnych preferencji przyszłych nowożeńców, niemniej z pewnością płynny kontakt, chęć poznania oczekiwań nowożeńców, czy sprawne odpisywanie na wiadomości, będą dużym atutem. 

Szukasz odpowiedniego konsultanta ślubnego? Zgłoś się do nas! Poznajmy się lepiej i sprawdźmy, co możemy razem stworzyć!