powrót

Wesele w plenerze - moda czy konieczność?

18.07.2021

Jako wedding planner otrzymujemy od Was zapytania o ślub i wesele w plenerze. Branża ślubna w ostatnich kilkunastu miesiącach bardzo ucierpiała ze względu na liczne restrykcje i ograniczenia wprowadzone przez rząd. Wszyscy są już zmęczeni tą bezczynnością, ale w końcu pojawiło się światełko w tunelu i od 15 maja podczas zaślubin może być 25 osób na świeżym powietrzu, a od 29 maja 50 osób wewnątrz. Ważne jest abyście pamiętali, że osoby zaszcepione nie liczą się do tych limitów.  

Coraz więcej par skłania się ku opcji wesela w plenerze, gdyż mają już dość czekania i chcą zreazliować swoje marzenia o pięknym ślubie i weselu.

Z naszej perspektywy (wedding planner) jest to bardzo dobry pomysł, a my uwielbiamy organizować tego typu uroczystości. Wesele plenerowe ma niesamowity klimat dzięki wyjątkowemu miejscu wybranemu wspólnie z Parą Młodą, bliskości natury oraz nieograniczonym możliwościom dekoracyjnym.

Wesele w plenerze to wydarzenie jak z bajki. Warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, które mogą popsuć Wam ten wspaniały dzień.

Pogoda

Jedną z nawjażniejszych kwestii wesela w plenerze jest pogoda. Musicie się przygotować na każdą ewentualność. Jeśli będzie piękna i słoneczna pogoda będziecie cieszyć się romantycznymi chwilami pod gołym niebem. Jeśli natomiast spadnie deszcz, warto wcześniej wypożyczyć namiot ogrodowy i różnego rodzaju altany, które zapewnią Wam i Waszym gościom schronienie w razie niepogody. Warto rownież pamiętać o samej uroczystości zaślubin i chociażby zadbać o parasole dla gości, by wesele plenerowe nie okazało się przysłowiową klapą.

Dekoracje

Plener sam w sobie jest dekoracją, dlatego nie musicie inwestować w bardzo strojne dekoracje, ale warto wypożyczyć dodatki, które wskażą gościom motyw przewodni Waszego wesela w plenerze. Delikatne kwiatowe dekoracje, lampiony i latarenki oraz strefa z leżakami czy pufami pełniąca funkcję strefy relaksu czy chilloutu świetnie urozmaicą każde wesele plenerowe.

Oświetlenie

Jest to również bardzo ważna kwestia. Odpowiednie oświetlenie nada klimat oraz niepowtarzalny charakter miejscu, w którym jest organizowane wesele w plenerze. Wspaniały romantyczny nastrój tworzą świece, lampiony i girlandy świetlne.

Menu

Jak powszechnie wiadomo muzyka i jedzenie to jedne z najważniejszych kwestii na udanym przyjęciu weselnym. Dlatego warto zaangażować sprawdzoną firmę cateringową, która przygotuje wyborne jedzenie i doradzi jakie potrawy sprawdzą się na weselu plenerowym. Często też miejsca oferujące opcję plenerowego przyjęcia, posiadają własną kuchnię w której mogą przygotować posiłki – naszym zdaniem jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie, dzięki któremu wesele plenerowe przebiegnie bez zakłóceń. Profesjonalny wedding planner podpowie Wam jakie dania wybrać na Waszą uroczystość.

Oprawa muzyczna

Ważne jest, abyście wcześniej sprawdzili czy wybrane przez Was miejsce na wesele w plenerze nie będzie w pobliżu domów lub innych skupisk ludzi. Musicie mieć pewność, że muzyka, którą zaserwujecie swoim gościom nie będzie przeszkadzać nikomu z zewnątrz.

Transport dla gości

Warto zrobić rekonensans wśród zaproszonych gości, czy mają środek lokomocji, aby dotrzeć na Wasze wesele w plenerze. Jeśli nie, to zadbajcie o wynajęcie busa lub autobusu dla swoich gości, aby nie martwili się dojazdem oraz powrotem do domu.

Wygoda i jeszcze raz wygoda :)

Pamiętajcie o tym, że wesele w plenerze rządzi się swoimi prawami. Warto zrezygnować z formalnego stroju na rzecz czegoś bardziej luźnego. Buty powinny być na płaskim obcasie, gdyż chodzenie po trawie w szpilkach nie jest przyjemne dla stóp.

Pora roku a owady

Oragnizując ślub w plenerze pamiętajcie o porze roku, którą wybierzecie na ten cudowny dzień. Zazwyczaj jest to wiosna, lato lub wczesna jesień. Musicie wziąć pod uwagę owady, które będą Wam towarzyszyły podczas wesela w plenerze. Radzimy odpowiednio się zabezpieczyć na tę niedogodność stosując spraye przeciwko owadom, świeczki odstraszające lub wcześniejsze spryskanie terenu specjalnymi środkami owadobójczymi.

Wymienione przez nas elementy nie wyczerpują tematu organizacji wesela w plenerze. Jest mnóstwo aspektów nad którymi jako Para Młoda musicie się skupić i pamiętać. Jeśli nie macie czasu i energii na tego typu działania jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zorganizujemy Wam uroczystość zaślubin i wesele w plenerze jak z bajki. O nic się nie będziecie martwić, bo będziecie w rękach profejsonalistek :)

Zapraszamy do kontaktu do współpracy!