powrót

Wesele w plenerze - moda czy konieczność?

18.07.2021

Branża ślubna w ostatnich kilkunastu miesiącach pandemii bardzo ucierpiała ze względu na liczne restrykcje i ograniczenia wprowadzone przez rząd. Wszyscy są już zmęczeni tą bezczynnością, ale w końcu pojawiło się światełko w tunelu i od 15 maja podczas zaślubin może być 25 osób na świeżym powietrzu, a od 29 maja 50 osób wewnątrz. Ważne jest abyście pamiętali, że osoby zaszcepione nie liczą się do tych limitów.  

Coraz więcej par skłania się ku opcji wesela w plenerze, gdyż mają już dość czekania i chcą zreazliować swoje marzenia o pięknym slubie i weselu.

Z naszej perspektywy jest to bardzo dobry pomysł, a my uwielbiamy organizować tego typu uroczystości. Wesele plenerowe ma niesamowity klimat dzięki wyjątkowemu miejscu wybranemu wspólnie z Parą Młodą, bliskości natury oraz nieograniczonym możliwościom dekoracyjnym.

Wesele w plenerze to wydarzenie jak z bajki. Warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, które mogą popsuć Wam ten wspaniały dzień.

Pogoda

Jedną z nawjażniejszych kwestii wesela w plenerze jest pogoda. Musicie się przygotować na każdą ewentualność. Jeśli będzie piękna i słoneczna pogoda będziecie cieszyć się romantycznymi chwilami pod gołym niebem. Jeśli natomiast spadnie deszcz, warto wcześniej wypożyczyć namiot ogrodowy i różnego rodzaju altany, które zapewnią Wam i Waszym gościom schronienie w razie niepogody. Warto rownież pamiętać o samej uroczystości zaślubin i chociażby zadbać o parasole dla gości, by wesele plenerowe nie okazało się przysłowiową klapą.

Dekoracje

Plener sam w sobie jest dekoracją, dlatego nie musicie inwestować w bardzo strojne dekoracje, ale warto wypożyczyć dodatki, które wskażą gościom motyw przewodni Waszego wesela w plenerze. Delikatne kwiatowe dekoracje, lampiony i latarenki oraz strefa z leżakami czy pufami pełniąca funkcję strefy relaksu czy chilloutu świetnie urozmaicą każde wesele plenerowe.

Oświetlenie

Jest to również bardzo ważna kwestia. Odpowiednie oświetlenie nada klimat oraz niepowtarzalny charakter miejscu, w którym jest organizowane wesele w plenerze. Wspaniały romantyczny nastrój tworzą świece, lampiony i girlandy świetlne.

Menu

Jak powszechnie wiadomo muzyka i jedzenie to jedne z najważniejszych kwestii na udanym przyjęciu weselnym. Dlatego warto zaangażować sprawdzoną firmę cateringową, która przygotuje wyborne jedzenie i doradzi jakie potrawy sprawdzą się na weselu plenerowym. Często też miejsca oferujące opcję plenerowego przyjęcia, posiadają własną kuchnię w której mogą przygotować posiłki – naszym zdaniem jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie, dzięki któremu wesele plenerowe przebiegnie bez zakłóceń.

Oprawa muzyczna

Ważne jest, abyście wcześniej sprawdzili czy wybrane przez Was miejsce na wesele w plenerze nie będzie w pobliżu domów lub innych skupisk ludzi. Musicie mieć pewność, że muzyka, którą zaserwujecie swoim gościom nie będzie przeszkadzać nikomu z zewnątrz.

Transport dla gości

Warto zrobić rekonensans wśród zaproszonych gości, czy mają środek lokomocji, aby dotrzeć na Wasze wesele w plenerze. Jeśli nie, to zadbajcie o wynajęcie busa lub autobusu dla swoich gości, aby nie martwili się dojazdem oraz powrotem do domu.

Wygoda i jeszcze raz wygoda :)

Pamiętajcie o tym, że wesele w plenerze rządzi się swoimi prawami. Warto zrezygnować z formalnego stroju na rzecz czegoś bardziej luźnego. Buty powinny być na płaskim obcasie, gdyż chodzenie po trawie w szpilkach nie jest przyjemne dla stóp.

Pora roku a owady

Oragnizując ślub w plenerze pamiętajcie o porze roku, którą wybierzecie na ten cudowny dzień. Zazwyczaj jest to wiosna, lato lub wczesna jesień. Musicie wziąć pod uwagę owady, które będą Wam towarzyszyły podczas wesela w plenerze. Radzimy odpowiednio się zabezpieczyć na tę niedogodność stosując spraye przeciwko owadom, świeczki odstraszające lub wcześniejsze spryskanie terenu specjalnymi środkami owadobójczymi.

Wymienione przez nas elementy nie wyczerpują tematu organizacji wesela w plenerze. Jest mnóstwo aspektów nad którymi jako Para Młoda musicie się skupić i pamiętać. Jeśli nie macie czasu i energii na tego typu działania jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zorganizujemy Wam uroczystość zaślubin i wesele w plenerze jak z bajki. O nic się nie będziecie martwić, bo będziecie w rękach profejsonalistek :)

 

Zapraszamy do współpracy!