powrót

Organizacja ślubu kościelnego – w czym może pomóc wedding planner

19.10.2021

W czym może pomóc wedding planner podczas organizacji ślubu kościelnego? Ślub kościelny to dla wielu wierzących par niezapomniana chwila. Łączymy się na całe życie nie tylko z kimś, kogo kochamy, ale i przysięgamy przed Bogiem dozgonną miłość i wierność. Niemniej nawet tak duchowe przeżycie, wymaga od nas żmudnego procesu organizacyjnego. Wedding planner to osoba, która nie tylko pomoże nam zaplanować tego tupu uroczystość, ale i wyręczy w dopełnieniu wszelkich czasochłonnych formalności.

Zawarcie związku małżeńskiego w kościele katolickim trwa moment. Jednak przygotowania do uroczystości zabierają mnóstwo czasu i nerwów. Wiedzą o tym szczególnie zapracowane pary, które w natłoku codziennych obowiązków, aby zdobyć konieczne dokumenty i zaświadczenia, muszą dodatkowo zmagać się z masą procedur urzędowych. Wedding planner w takich chwilach może okazać się bardzo pomocny.

Wedding planner – nieopisana pomoc w ślubnych przygotowaniach

Organizacja ślubu kościelnego wymaga skompletowania niezbędnych dokumentów. Musimy nie tylko wystarczająco wcześnie zarezerwować wybraną przez nas datę ślubu, ale i zapisać się na nauki przedmałżeńskie. Jednak w gorączce przedślubnych przygotowań łatwo coś przeoczyć. Tym sposobem wiele par często zgłasza się do kancelarii parafialnych bez kompletu niezbędnych zaświadczeń.  Wedding planner jest od tego, by pomóc nam również i w takich kwestiach – opracować harmonogram przygotowań, pamiętać i informować o wszelkich wymaganych wizytach i działaniach, reprezentować nas wszędzie tam, gdzie nasza obecność nie jest konieczna, a także pomóc w uzyskaniu potrzebnych dokumentów. Takie rozwiązanie pozwoli nam dokładniej zaplanować uroczystość, oszczędzić czas i nie martwić się kwestiami urzędowymi, bowiem profesjonalny wedding planner bez problemu przeprowadzi Was przez zawiłe aspekty formalno-prawne w urzędzie i w kościele. Doradzi do kogo się udać lub które z dokumentów można uzyskać przez Internet. Podpowie też, jak wyglądają procedury, i które z formalności należy wypełnić w przypadku ślubu z obcokrajowcem.

Jeśli więc nie chcecie tracić czasu na długotrwałe procedury urzędowe lub najzwyczajniej w świecie nie macie do tego głowy, zaufaj specjalistom. Jestem od tego, by przeprowadzić Was przez ten wyjątkowy dzień krok po kroku. Zapraszam do kontaktu