powrót

Ślubna check lista, czyli co powinniście wiedzieć przed organizacją swojego wesela :)

04.01.2022

Wedding planner podpowiada - jak zorganizować ślub i przyjęcie weselne.Zajrzyjcie do naszej krótkiej check listy :) i  obserwujcie nas na naszym IG :)

Czas przygotowań do ślubu i wesela to często czas pełen napięcia i niepotrzebnego stresu. Pary Młode, które decydują się na samodzielną organizację swojej uroczystości muszą zmierzyć się z wieloma zadaniami i często przeszkodami. Jako doświadczone wedding plannerki przygotowałyśmy dla Was krótką check listę, która pomoże Wam zaplanować ten piękny dzień!

Przystępując do planowania swojego ślubu i wesela musicie ustalić wspólne stanowisko. To znaczy jak wyobrażacie sobie ten najwspanialszy dzień. Jeśli już na początku uzgodnicie wspólny kierunek i wizję Waszego przyjęcia weselnego, oszczędzicie sobie niepotrzebnych kłótni i niesnasek. Poza tym będziecie bardziej przekonujący, jeśli będziecie musieli zmierzyć się z sugestiami swoich najbliższych np. rodziców. A jak wiadomo rodzina często lubi „wtrącać” swoje trzy grosze i narzucać swoje zdanie.

Od czego zatem zacząć przygotowania?

Najważniejsze to zachować spokój i dobrze wszystko rozplanować, krok po kroku. Najlepiej jest to robić około 18 miesięcy przed planowaną uroczystością. Wówczas macie bardzo duże szanse, że data którą sobie wymarzyliście jest dostępna oraz miejsce na organizację ślubu i wesela jest w Waszym zasięgu.

Jako wedding planner podpowiem Wam główną rzecz -nie wybierajcie pierwszego lepszego miejsca do organizacji przyjęcia weselnego. Zastanówcie się dokładnie, jaki styl i rodzaj lokalizacji Wam odpowiada. Czy marzy Wam się wesele  w namiocie, a może ślub w plenerze? Wszystko to bardzo ważne kwestie, które powinniście mieć określone przed wyborem lokalu. Oczywiście warto każde z tych miejsc odwiedzić i zaczerpnąć informacji na jego temat. Jeśli w wybranym przez Was miejscu jest np. restauracja – spróbujcie w pierwszej kolejności serwowanych przez nią potraw. Wtedy będziecie mieć już pewien pogląd na jakość dań, ich podanie czy wielkość porcji.

Zawsze warto pomyśleć też o szacowanym budżecie. Jeśli płacicie za przyjęcie weselne samodzielnie porozmawiajcie ze sobą i ustalcie priorytety – na czym Wam szczególnie zależy a z czego możecie zrezygnować – to ułatwi późniejsze podejmowanie decyzji. Z kolei jeśli za przyjęcie weselne płacą Wasi rodzicie.. cóż sprawa się trochę komplikuje ;-) Ale również warto porozmawiać z nimi o Waszych oczekiwaniach. W końcu to Wasz dzień! A ja jako wedding planner zrobię wszystko, byście przeżyli go na własnych zasadach.