powrót

Czego nie zrobi za Was wedding planner

18.09.2023

Współpraca z wedding plannerem to spora oszczędność czasu i pomoc dla wielu Par Młodych. Są jednak rzeczy, których konsultant ślubny za Was nie zrobi. Czy wiecie jakie?

Wedding planner nie załatwi całej papierologii związanej ze ślubem. Ja też jej nie lubię ale w przypadku ślubu nie da się pominąć prawa. Ja zawsze porozmawiam z księdzem czy USC i wszystko ustalę ale zebranie dokumentów i złożenie wymaganych podpisów należy już do Was.

Konsultant ślubny nie pomoże również w wyborze daty i rodzaju ślubu oraz miejsca na przyjęcie weselne. Chociaż wedding planner może doradzać i pomagać, przedstawiać plusy i minusy pewnych rozwiązań, ostateczna decyzja zależy od Ciebie i Twojego partnera.

Wedding planner nie wybierze za Was sukni ślubnej ani garnituru ślubnego. Może polecić ciekawe miejsca z którymi współpracuje, podpowiedzieć jaki charakter powinien mieć ubiór z uwagi na styl i miejsce przyjęcia ale jest to osobista decyzja Pary Młodej. Podobnie sytuacja wygląda z obrączkami ślubnymi.

Konsultant ślubny nie ustali za Was budżetu. Zawsze w rozmowach z moimi Parami Młodymi poruszam na wstępie tę kwestię. To bardzo ważny element organizacji tego ważnego dnia. Jako wedding planner pomagam określić budżet, pilnuję wydatków, bo znam rynkowe ceny. Zdarza się jednak czasem, że mówię Parze Młodej, iż poniżej pewnej kwoty nie będę w stanie zrealizować danej usługi.

Konsultant ślubny nie przygotuje też za Was listy gości. Sami najlepiej znacie swoich przyjaciół i rodzinę. Ja mogę Wam podpowiedzieć jak ich usadzić, na co warto zwrócić uwagę ale to Wy musicie wiedzieć kogo zaprosicie, czy dana osoba potrzebuje specjalnego menu lub jaki ma adres do ewentualnej wysiłki zaproszenia.

Konsultant ślubny nie wybierze za Was menu weselnego. Choć wedding planner może pomóc w dobraniu dań, zaproponować menu, czy godzinę podania tortu, to ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Pary Młodej. Ja zawsze podpowiadam, co bym wybrała ale radzę również, by Para Młoda wybierała z menu potrawy, jakie lubi ona i goście. Zdarzały mi się wystawne przyjęcia w stylu glamour gdzie jedzenie było serwowane na półmiskach a na stole królowały tradycyjne polskie dania.

To Wy podejmujecie wszystkie decyzje. Moją rolą jest Wam doradzić jak najlepiej w oparciu o moje doświadczenie, przedstawić różne scenariusze i schematy.. ale ostateczna decyzja ZAWSZE należy do Was.